Výroba plachiet na altánky a terasy

Plachty meriame vždy z vonkajšej pohľadovej strany!

Plachty meriame vždy z vonkajšej pohľadovej strany!

Ponúkame vám výrobu priehľadných plachiet na opláštenie altánkov alebo terás, vďaka ktorým môžete posedenie na terase využiť aj pri nepriaznivom počasí. Okrem ochrany priestoru pred nepriaznivým počasím je tu výhoda aj ako ochrana pred neželanými hosťami ako sú napr. vtáctvo, mačky, psy, dotieravý hmyz. Prekrytý priestor taktiež môžete využiť na pohodlné sušenie prádla, kde vám vietor šaty z vešiaka neodfúkne.

Plachty vyrábame zo špeciálnej priehľadnej fólie Achilles, ktorá je odolná poveternostným podmienkam a je UV stabilná. Je dôležité, aby bola po obvode olemovaná PVC plachtovinou, do ktorej sa osádza kovové príslušenstvo na uchytenie plachty. Na výber ponúkame viacero farebných variácií, pre ktoré sa môžete rozhodnúť na základe nášho vzorkovníka. Vo väčšine prípadov sa horná časť plachty prichytí na trám skrutkami a podložkami napevno, kde sa uchytia aj rolovacie remienky. Na bočných stranách plachty sú osadené oká, ktorých protikus sa umiestni na trám. Na uchytenie plachiet máme v ponuke dve alternatívy. Prvou možnosťou je uchytenie remienkom, druhou možnosťou je uchytenie otočným uzáverom. Spodná časť plachty je väčšinou riešená spôsobom, kde sa v plachte vynechá priestor (tunel) na vloženie napr. guľatiny, oceľovej rúry a pod. Týmto spôsobom plachta lepšie drží tvar, je zaťažená k zemi a pohodlnejšie sa roluje nahor, kde sa zopne remienkami. V prípade potreby je možnosť vytvoriť do plachty vstupný vchod, ktorý je riešený formou háčikov a lana z oboch strán. Dokážete tak dvere zapnúť z vnútornej aj vonkajšej strany.

Plachty vyrábame na mieru podľa danej konštrukcie. Dajú sa jednoducho odmerať podľa priloženého náčrtu. V prípade záujmu o výrobu plachiet nám môžete poslať náčrt mailom, na základe ktorého Vám vypracujeme cenovú kalkuláciu. Ak si nie ste meraním istí, na odmeranie môžeme prísť po dohode aj osobne.